
SHIPPABLE PRODUCTS
A curated selection of high-quality, waste-reducing products for your home :)

-
Microplastic Washing Machine Filter
- Vendor
- Filtrol
- Regular price
- from $27.50
- Sale price
- from $27.50
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Microplastic-Catching Washing Bag
- Vendor
- Guppyfriend
- Regular price
- $42.50
- Sale price
- $42.50
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Moisturizing Shave Bar
- Vendor
- Notice Hair Co.
- Regular price
- $14.00
- Sale price
- $14.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Nail Brush
- Vendor
- Re-Up Refills
- Regular price
- $8.00
- Sale price
- $8.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Nursing Balm Stick
- Vendor
- Attitude
- Regular price
- $16.00
- Sale price
- $16.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Nursing Pads
- Vendor
- Marley's Monsters
- Regular price
- $20.00
- Sale price
- $20.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Nut Milk Bag
- Vendor
- EcoBags
- Regular price
- $11.00
- Sale price
- $11.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Organic Cotton Tampons
- Vendor
- Re-Up Refills
- Regular price
- $0.60
- Sale price
- $0.60
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Organic Tinned Anchovies
- Vendor
- Patagonia Provisions
- Regular price
- $7.50
- Sale price
- $7.50
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Organic Tinned Mackerel
- Vendor
- Patagonia Provisions
- Regular price
- $7.50
- Sale price
- $7.50
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Organic Tinned Mussels
- Vendor
- Patagonia Provisions
- Regular price
- $7.50
- Sale price
- $7.50
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Organic Tinned Sardines
- Vendor
- Patagonia Provisions
- Regular price
- $7.50
- Sale price
- $7.50
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Peppermint Toothpaste Tabs
- Vendor
- Huppy
- Regular price
- from $9.50
- Sale price
- from $9.50
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Period Cup
- Vendor
- Saalt
- Regular price
- $30.00
- Sale price
- $30.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Period Disc
- Vendor
- Saalt
- Regular price
- $33.00
- Sale price
- $33.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Period Laundry Detergent Strips
- Vendor
- Lazy Coconuts
- Regular price
- $15.00
- Sale price
- $15.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Plant-Based Toilet Paper
- Vendor
- PlantPaper
- Regular price
- $1.95
- Sale price
- $1.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Plantable Seed Cards
- Vendor
- Small Victories
- Regular price
- $6.00
- Sale price
- $6.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Pot Washing Brush
- Vendor
- Re-Up Refills
- Regular price
- $8.00
- Sale price
- $8.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Pour Spout
- Vendor
- Re-Up Refills
- Regular price
- $2.50
- Sale price
- $2.50
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Produce & Bulk Bags
- Vendor
- Eco-Bags
- Regular price
- from $4.00
- Sale price
- from $4.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Produce & Bulk Bags
- Vendor
- Lotus
- Regular price
- $5.00
- Sale price
- $5.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Pumice Stone
- Vendor
- Me Mother Earth
- Regular price
- $12.00
- Sale price
- $12.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Pure Unscented Tallow Balm
- Vendor
- Summer Solace
- Regular price
- $30.00
- Sale price
- $30.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Razor
- Vendor
- Leaf Shave
- Regular price
- $84.00
- Sale price
- $84.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Razor Blade Recycling Tin
- Vendor
- Leaf Shave
- Regular price
- $12.50
- Sale price
- $12.50
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Razor Blade Refills (50-Pack)
- Vendor
- Leaf Shave
- Regular price
- $12.50
- Sale price
- $12.50
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Razor Grip Sleeve
- Vendor
- Leaf Shave
- Regular price
- $12.50
- Sale price
- $12.50
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Razor Shower Holder
- Vendor
- Leaf Shave
- Regular price
- $19.00
- Sale price
- $19.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Refillable Floss & Container
- Vendor
- Re-Up Refills
- Regular price
- $10.00
- Sale price
- $10.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out
- Previous page
- Page 4 of 6
- Next page